نتیجه عمل جراحی زیبایی تان را قبل از عمل ببینید

یکی از مشکلاتی که در جراحی پلاستیک و زیبایی وجود دارد هماهنگی فکری و تفاهم بین جراح پلاستیک و بیمار در مورد انتخاب عمل مورد نظر است.به عبارت دیگر ممکن است برداشت بیمار و جراح پلاستیک از یک واژه مشترک لزوما یکی نباشد.ممکن است یک بیمار آنچه را در ذهنش "طبیعی" تلقی میکند لزوما با برداشتی که جراح پلاستیک دارد هماهنگ نباشد.

با پیشرفت تکنولوژی و بویژه علوم کامپیوتری امروزه این امکان وجود دارد که بیماران بتوانند قبل از عمل نتیجه عمل جراحی خود را مشاهده کنند. درست همانطور که نرم افزار هایی که طراحی شده اند تا شما بتوانید قبل از ساخت منزل مسکونی تان نقشه آن و حتی دکوراسیون داخلی و در مورد ساختمان های چند طبقه حتی پلان هر طبقه را ببیند در مورد اعمال جراحی زیبایی نیز این امکان ایجاد شده است.

با استفاده از سیستم تصویر برداری کامپیوتری VECTRA 3D ازنواحی مختلف بدن مانند سینه ها (مثلا در ماموپلاستی )  تصویر برداری سه بعدی انجام میشود.سپس این تصاویر از نظر قرینه بودن یا نبودن و سایز پستانها و نیز اینکه آیا عدم تقارن مربوط به خود پستان یا مربوط به نسوج جدار قفسه سینه است آنالیز میگردد.سپس این تصاویر با تصاویر پروتزهای با سایز متفاوت بازسازی میگردد تا متقاضی عمل جراحی بداند که در صورت استفاده از هر کدام از پروتز ها نتیجه عمل جراحی چگونه خواهد بود و سپس با کمک جراح پلاستیک و زیبایی در مورد انتخاب نوع عمل و پروتز مربوطه تصمیم گیری میکند.بدین ترتیب قبل از عمل میتوان تا حد زیادی نتیجه پس از عمل را پیش بینی کرد. این امکان در مورد اعمال جراحی زیبایی که بر روی صورت انجام میشود نیز امکان پذیر است.

البته من هنوز مرکزی را نمی شناسم که در ایران از این وسیله استفاده کند اما میتوان امیدوار بود که با اختراع و ساخت این دستگاه مراکز جراحی پلاستیک و زیبایی ما نیز بزودی به چنین وسایل پیشرفته ای مجهز شوند .

/ 3 نظر / 94 بازدید

سلام آقاي دكتر.تقريبا 1ماه پيش خال صورتمو با جراحي برداشتم اما جاي زخمش خيلي واضح مونده و همچنان قرمزه طوري كه ازبرداشتنش پشيمون شدم .چون الان صورتم خيلي بدتر از موقعي هست كه قبلا با خال بود.پزشكم گفت رژودرم بزنم.آيا رژودرم واقعا تاثير داره؟وآيا رژودرم جاي جوش روهم خوب ميكنه؟ممنون ميشم اگه پاسخ بدين

گیلی خانم

انرژی هسته ای حق مسلم ماست[نیشخند] میبینم شما هم رفتید تو کار تولید ملی و ساخت وطنی!!! دکتر جان اغلب مراکز زیبایی ایران دستگاههاشون تولید خارجه ..این یه دستگاه بسیار بسیار مهم از نظر بیمار که تغییرات قبل از عمل رو بعد از عمل نشون میده و سطح توقعات بیماران و کار پزشکان رو سخت تر می کنه حالا حالاها منتظر بمونیم که تولید شه؟

گیلی خانم

[نیشخند] ببخشید قبل و بعدش جابجا شد!!! البته مفهومو می رسونه!!![زبان]